Warsztaty

 “Od błota do złota”

Relaks

 Warsztaty ceramiczne to doskonała forma spędzania wolnego czasu. Połączenie artystycznego wyrazu, z relaksem oraz rekreacją pozwala odciąć się od codzienności i doświadczyć wyjątkowej przygody. Piękne, wymalowane własnoręcznie naczynia, mogą Wam służyć w dniu codziennym. Będą też niezwykłą pamiątką lub wyjątkowym prezentem dla bliskiej osoby.

Rekreacja

 Mile widziani są zarówno dorośli jak i dzieci, pojedyncze osoby oraz grupy. Oferujemy Państwu szeroki wachlarz możliwości na spędzenie czasu. Warsztaty ceramiczne możemy połączyć ze zwiedzaniem fabryki. Mamy szczęście, że nasze zakłady otoczone są pięknymi widokami. Jeden z nich usytuowany jest u podnóża Góry Zamkowej, będącej starym wulkanem, na której stoi zamek Grodziec. W naszej fabryce przy zamku, otoczonej Górami Kaczawskimi, posiadamy duży apartament dla kilku osób, w którym możecie Państwo przenocować i spędzić weekend łącząc zajęcia kreatywne z turystyką, zwiedzając okoliczne atrakcje. A tych nie brakuje.

 Góry Kaczawskie to porośnięte dzisiaj drzewami najstarsze polskie wulkany. To dzięki ich pradziejowej aktywności gleba jest bardzo bogata w minerały. Wyjątkowe położenie i niepowtarzalne warunki gleby sprzyjają m. in. uprawie winorośli. Wielką atrakcją w pobliżu są więc również dwie okoliczne winnice. Winnica Kindler to obecnie dwa hektary szlachetnych odmian winorośli takich jak Chardonnay, Pinot Noir, Pinot Blanc, Solaris oraz Riesling. Winnica Agat jest jedyną winnicą w Polsce położoną na stoku wygasłego wulkanu.

Historia

 Warto wiedzieć, że ceramika jest wizytówką Bolesławca od setek lat. Współczesna produkcja jest kontynuacją wielowiekowych, ceramicznych tradycji tego miasta. Kompleksowa produkcja kamionki możliwa była dzięki znajdującym się wokolicy złożom glinki.

 

 

 

 

 

Zapraszamy do kontaktu

 Jeśli masz ochotę na przyjemne oraz kreatywne spędzenie czasu w miejscu o wyjątkowej magii,w pięknym otoczeniu przyrody, zapraszamy do kontaktu.

Odpowiemy na Wasze pytania wysłane na maila:

biuro@ceramikamillena.pl

oraz pod telefonem tel.:

601 577 226.