Miski ceramiczne

Pobierz kategorię. » Kup miski ceramiczne w naszym sklepie internetowym

W czym podać aromatyczny bigos lub świeże soczyste czereśnie? Mamy na to tylko jedną odpowiedź: w ceramicznej misce z Bolesławca. Są one dostępne w naszym sklepie w różnych kształtach, kolorach oraz pojemnościach. Zapewniamy szeroki wybór ceramiki wykonanej z wysokiej jakości gliny. Pozyskujemy ją z lokalnych złoż, które od wieków służą wytwórcom lokalnie tworzonych naczyń. Należymy do kolejnego pokolenia, które prowadzi rodzinną firmę Ceramika Millena. Miski ceramiczne robimy i zdobimy ręcznie tak jak dawniej.

Praktyczne i dekoracyjne miski ceramiczne

Każda miska ceramiczna widoczna na tej stronie jest przeznaczona do kontaktu z żywnością i pasuje do każdej kuchni. W procesie technologicznym zadbaliśmy także o aspekt użyteczności produktów w kuchni. Można myć je mechanicznie w zmywarce oraz wstawiać do mikrofalówki, oraz do gorącego piekarnika. Detergenty oraz wysoka temperatura pozostają bez wpływu na jakość szkliwa i ceramiki. Tak funkcjonalne naczynia są niezastąpione w każdej kuchni. Równie trwałe są barwne dekory pod bezbarwnym szkliwem pokrywającym powierzchnię naczyń i innych wyrobów.

W naszej manufakturze w Bolesławcu kupią Państwo miski ceramiczne, w pojemnościach stosowanych do serwowania różnych dań. W mniejszych zazwyczaj podawane są zupy, chłodniki oraz słodkie desery. Większe wręcz są zarezerwowane dla podawaniu sałatek, mięs, pieczonych warzyw czy gotowanej kapusty oraz kaszy. Mając na uwadze odmienne gusta kulinarne, wybór zastosowania naczyń pozostawiamy Klientom.

Ponadczasowe miski ceramiczne w kwiaty, muszelki i pawie oka

Zgodnie z wielowiekową tradycją zdobnictwa dużą rolę w dekorowaniu misek ceramicznych odgrywa kobalt. Ten granatowy barwnik stał się znakiem rozpoznawczym bolesławieckich wyrobów. Wzorki w tym kolorze są obecne w polskich kuchniach od kilku dekad. Stąd niektóre kolekcje są nadal produkowane w niezmienionej formie. Dzięki temu można dopasować współczesne miski ceramiczne do kompletów np. z lat 60. XX wieku. Jednym z deseni, który potwierdza tę teorię, jest tzw. pawie oko. Wykonujemy go ręcznie metodą stempelkową, czyli za pomocą specjalnej gąbki. Bywa, że ten kobaltowy motyw łączony jest z zielonymi listkami oraz czerwonymi zdobnikami. W ostatnim czasie sporym zainteresowaniem cieszą się duże, mocno kwiatowe akcenty. Doskonale komponują się one na misce ceramicznej i ożywiają każdy stół. Wyroby te często wybierane są przez miłośników vintage.

Miska ceramiczna z Bolesławca — idealny pomysł na prezent

Szukają Państwo inspiracji na upominek do nowego mieszkania czy też z innej okazji? Proponujemy wybór jednej z misek ceramicznych. Z pewnością zachwycą każdego miłośnika pięknych przedmiotów. Zwłaszcza jeśli jest kolekcjonerem naszych ręcznie malowanych naczyń i mieszka za granicą.

Zapraszamy na zakupy do stacjonarnego i internetowego sklepu Ceramiki Millena. Gwarantujemy szybką wysyłkę każdej miski ceramicznej lub innych wyrobów pod wskazany adres. Paczka zostanie starannie przygotowana i zabezpieczona na czas podróży do adresata. Jako producent zapewniamy o najwyższej jakości oferowanych wyrobów. Zapraszamy!